Typi na Vánoční dekoraci

24. listopadu 2007 v 11:30 | já =))) |  ☺☻ZáBaWa☻☺
Pár tipů na Vánoční dekoraci

Slavnostní stůl

Při výběru vánočního ubrusu s pestrými motivy máte jistě postaráno o další velké zdobení. Když upřednostníte bílý či jiný jednobarvený ubrus, můžete pustit fantazii na světlo a například využít nepřeberné množství broušených či jiných skleniček a mističek na vysokých nohách, které se většinu času krčí ve vitríně bez využití.

Ty volně rozprostřete kolem připravených talířů. Do některých nasypte bílá či barevná sklíčka a na ně posaďte svíčky v oblíbené barvě. Nevolte pouze vysoké svíčky, ale i kulaté, hranaté, šišaté, spoustu tvarů, které seženete. Na talíři utvořte z ubrousku ruličku a do ní zapíchněte kousek jehličí, cesmíny, zelené hortenzie nebo jiné květiny.

Vánoční stromek

Válí se v pokojích dětí plno malých plyšáčků? Ušijte jim mikulášské čepice a upleťte šály a posaďte na větve stromku. Děti vám jistě rády pomohou! Jestli máte v oblibě práce s vlnou, můžete si udělat plno bílých bambulek a ty navěsit na stromek. K zahození nejsou ani mašle z kousků látek. Využít můžete i plata od vajíček, které rozstříháte, obalíte je v alobalu a každým kopečkem protáhnete mašli. Při zavěšení máte krásné zvonečky.
V lese si nasbírejte šišky a ty postříkejte stříbrným nebo zlatým sprejem.
něco podobného

Dětem můžete zadat vyrobení barevného papírového řetězu a papírových sněhuláčků, andílků, hvězdiček nebo ořechových kytiček - to do středu papírové kytičky přilepíte z jedné strany půlku ořechové skořápky a z druhé druhou půlku.

Květinové reje

Vánoční hvězda patří neodmyslitelně k symbolům vánoc. Nemusí vám ovšem kvést jen po dobu vánoční, ale i jindy v roce. V den, kdy si ji kupujete, vyberte spíše malou s krátkými stonky. Pokud dáte květinu alespoň na čtrnáct hodin denně během jednoho či dvou měsíců na tmavé místo, začne vám po třech až šesti týdnech znovu kvést. Během zimy pro ni udržujte teplotu mezi třinácti až šestnácti stupni Celsia a také jí dopřejte dobré světlo. Když začnou květině opadávat listy, zastřihněte stonky na cca 10 cm a znovu ji zasaďte do jiného květináče, brzy znovu začnou vyrážet.

Květináče pokojových rostlin můžete přestříkat zlatou či stříbrnou barvou nebo tou, kterou preferujete. Jmelí nemusíte za každou cenu věšet, klidně ho dejte i do vázy, třeba opět stříbrně či zlatě postříkané.

Vánoční doba je dobou svíček, ty si rozmístěte po celém bytě a nezapomeňte na nějaké plovoucí. Dejte ale pozor a chraňte květiny, v blízkosti svíček a topení se jim nebude moc dařit. Klidně je na noc přeneste do chodby nebo na jiné chladné místo.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama