Prosinec 2007

1. Bleskowkaa

31. prosince 2007 v 23:38 | jááá =)
Ahojky mám pro vás 1. bleskowku na mým blogísku !!! Diplomky dostanou první tři účastníci !!! PROSÍM PIŠTE MI TAM I SVŮJ E-MAIL NA KTERÝ VÁM POTOM POŠLU DIPLOMKY ( popřípadně další info)!!!

1.Jaký zvíře máš rád/a?...

2. Jaký je tvůj nej film ? ...

3. Kolit ti je a do jaké třídy chodíš?...

4. Jak se jmenuješ?...

5. Co chceš na diplom?...

Značky

31. prosince 2007 v 23:28 | jááá =) |  .....:▼AnKeTy▼:......
Tak pro kterou anketu máte slabost??? ;-)

Zase nějaký značky

31. prosince 2007 v 23:25 | jááá =) |  ○Značky○

Tak co líbí se vám to??? Hlasujte v anketě!!!

Vlasy

31. prosince 2007 v 23:22 | jááá =) |  •♥•BeAuTy•♥•

Vlasy

20 tipů pro krásné vlasy
1. šetrné mytí patří k základům péče o vlasy. Důležité je používat takový šampon, který nejlépe odpovídá stavu a kondici vašich vlasů. Stačí jen docela malé množství, které naneseme na mokré vlasy.
2. umýváte si vlasy každý den? Neustálé diskuse, zda časté mytí vlasům škodí či ne, jsou zbytečné. Kdo chce vypadat stále upraveně, umyje si vlasy, kdy potřebuje. Třeba každý den. Používejte však kvalitnější šampony. iReklama.cz - nový free reklamní systém
3. oplachování vlasů by mělo trvat asi pětkrát déle než mytí. Výhodné jsou kyselé lázně (s octem nebo citronem), po nich se vlasy pěkně lesknou a lépe i rozčesávají.
4. mokré vlasy rozčesáváme velmi opatrně. Nejlépe řídkým hřebenem. Vlasy jsou křehké a snadno se potrhají. Hřebeny i kartáče pravidelně umýváme v šamponu.
5. před dovolenou i po ní dopřejeme vlasům regeneraci výživnou kúrou suchým vlasům svědčí například přípravky s jojobovým olejem. Jinak téměř každá firma nabízí kromě šamponů, kondicionérů a balzámů také vlasové kúry. Velmi účinný je například lecitinový balzám z pražského Ústavu lékařské kosmetiky. Naneseme jej na vlasy, přiložíme fólii a nahřátý ručník ideální ozdravná péče pro vlasy po dovolené. Můžeme si také umýt vlasy žloutkem. Pozor ale. Vyzkoušela jsem to a žloutek se velmi špatně vymývá z vlasů.
6. lesk dodá vlasům také tónování smývatelným přípravkem, nemusíte mít ani obavy z prvního experimentování s barvou. Zvláště tmavé hladké vlasy získají pěkné odlesky. Protože se přeliv smyje už po osmi mytích, nemusíte mít ani obavy z prvního experimentování s barvou.
7. světlé proužky vypadají jako by je vybělilo sluníčko. Dodají krátkému i dlouhému účesu plastičnost a ze všeho nejlépe sluší opálenému obličeji. Jsou pro vlasy mnohem šetrnější než odbarvování všech vlasů.
8. nebojte si obarvit si pramínky vlasů vlasovou řasenkou v přírodních i nápadných odstínech. Vypadá to zajímavě a maskara se snadno smyje.
9. masáže prospívají vlasové pokožce. Pouze u velmi mastných vlasů byste mohly ještě více podnítit tvorbu mazu.
10. ochrana před UV zářením sluneční paprsky vlasy poškozují.
11. větší objem vlasům dodají: pěnová tužidla a fénování přes hlavu proti směru růstu vlasů.
12. bohatší účes si vyfoukáte fénem přes kulatý kartáč. Vlasy nejdříve trochu vysušte, fén totiž nejlépe tvaruje až proschlé vlasy. Postupujte po malých pramíncích a nechte je vždy na kartáči vychladnout.
13. účes dobře drží, když vlasy natočíte na nahřáté elektrické natáčky. Necháte je vychladnout a nakonec energicky prokartáčujete. Stejně účinné je použít samodržící velké natáčky a vlasy opatrně vyfénovat. Nemusíte mít obavy, že vlasy budou příliš vlnité.
14. drobné kudrlinky získáte, když si vlasy natočíte na papiloty. Jsou měkké a můžete na nich i spát. Doporučuje se každý pramínek před natočením zkroutit jako šňůrku a při natáčení dávat pozor na konečky, aby se nepolámaly. Pokud však chcete mít kudrnaté vlasy stále, dejte si udělat trvalou.
15. využívejte nejmodernější přípravky pro péči o vlasy. Např. vlasové mléko Sanara od Welly dodává vlasům vlhkost a zároveň je chrání před horkým fénem.
16. vlasy si dávejte pravidelně zastřihovat. Zbavíte se roztřepených konečků a účes vám bude stále dobře držet.
17. když vám plihne ofina, stačí ji zespodu podstříknout troškou laku na vlasy. Je to účinnější, než když lak nastříkáte jenom svrchu. Stejně postupujte všude, kde potřebujete vlasy zvednout.
18. máte-li jemné a řidší vlasy, vyhýbejte se příliš mastným regeneračním přípravkům, jinak se může stát, že se vlasy rozdělí do pramínků.
19. pomocí vlasového gelu vytvoříte účes na večer nebo v létě i na pláž. Vlasové vosky slouží k vytvarování jednotlivých pramínků a ke zkrocení neposedných kudrnatých vlasů.
20. nejste spokojena s účesem? Zkuste si odpovědět na dvě otázky? Jaký jste typ? Elegantní, romantický nebo sportovní a snažte se svůj styl respektovat. Jaký máte tvar obličeje? Trojúhelník, ovál nebo kruh, podle toho se rozhodněte, zda nosit vlasy dlouhé, krátké, vlnité nebo rovnější.


♥EmO BoYsSs♥

31. prosince 2007 v 23:08 | jááá =) |  ....:♥ Em@ ♥:.....
Prostě EmO ...

Zase Emo ...


Zase EmO Boys ♥☻•☺♥


Pohled ?! ... ♥


Prostě smutně...
Magická aura

27. prosince 2007 v 19:36 | jááá =) |  ..:Aura:..
Aura je energetické vyzařování člověka. Toto jemné vyzařování zrcadlí charakter, vlastnosti, zdravotní stav, duševní vývoj a duchovní podstatu jedince. Určité barvy a jejich vzájemné prolínání, jakož i velikost a forma samotné aury, zobrazují celkový stav ducha a těla. Aura je u každého člověka zcela specifická, jedinečná a nezaměnitelná.
Poznatky, které lze z jejího pozorování vyvodit, předstihují svou komplexností a vystižením podstaty jakoukoliv jinou metodu, která doposud sloužila k získávání obdobných informací.
Vůbec první fotografie aury byla pořízena geniálním vědeckým pracovníkem Nikolou Teslou, a to již v roce 1891. Nejnovější vývoj 90 let přinesla Aura Imaging Foto, která poprvé umožnila zviditelnění tohoto energetického pole.
Jistě jste se nejednou zamýšleli nad tím, proč se v některém prostředí či společnosti cítíte dobře, proč je vám někdo více či méně sympatický. Stává se vám, že vstoupíte do místnosti, ve které jsou i vaši velmi dobří známí a vy přesto cítíte nepříjemný pocit, či napjatou atmosféru? Stejně tak můžete být ve společnosti naprosto cizích lidí, kde se cítíte dobře a je vám příjemně, taktéž i ve společnosti osoby, se kterou soucítíte či jste naladěni, jak se říká na "stejnou vlnu".
Položme si otázku, co je toho příčinou? Dá se odpovědět i tak, že jste byli například pomluveni a přišli jste nevhod pro ty, kteří vás pomlouvali. Vy to vnitřně vycítíte v atmosféře i z pohledů a projevů dotyčných. Toto vnitřní vyciťování je v podstatě informativní tok mimo oblast vašeho vnímání: je to energetické vibrační pole vaší aury, které vám zprostředkovává tok informací mimo dimenzi vědomého chápání a vnímání.Zase něco o auře

27. prosince 2007 v 19:34 | jááá =) |  ..:Aura:..
Jako živé bytosti jsme živi díky tomu, že přijímáme energii ve formě jídla a tekutin.. to je dobré pro naše tělo...jenže naše bytost potřebuje i jiné formy energie...z vesmíru k nám proudí tuny energie a každé naše tělo ji pohlcuje a využívá...to co použije a už nepotřebuje to musí vyloučit...vylučuje ji ve formě aury:P
Zní to dobře, že aura sou vlastně vesmírné exkramenty:P no doufám, že tomu tak jest a že sem to nepopletla;)

Návod jak vidět auru

27. prosince 2007 v 19:32 | jááá =) |  ..:Aura:..
Vidět auru prý není moc složité.. osobně jsem slyšela hodně postupů, jak na to. Ty, které si pamatuju, vám tu samozřejmě napíšu, ale vy sami už budete posuzovat který z nich je nejlepší..

První způsob, jsem četla na netu..veznete předmět nejlépe červený nebo modrý a dáte si ho před bílou stěnu nebo před černé pozadí a koukáte a koukáte...zní to pěkně a osobně bych řekla, že by to mnozí mohli zvládnout, protože je to docela snadné.

Druhý způsob jsem zase načetla na netu.. jedna paní čarodějka (hodím sem odkaz na ty stránky, páč sou dost dobré) říkala, že auru nemůžeme vidět jako barvy našima očima...chce to pro to jakýsi nadhled. Podle ní máme zapomenout na všechno, co sme kdy o auře četli, a koukat třetím okem..no tak to bych řekla, že je to dost složité ale budiž..

Třetí způsob mám od mojí učitellky ze základní školy:) mezi náma zařadila bych ji do řádu kurovitých, ale to, co mi o auře řekla, bylo pro mě důležité... Doslova mi řekla, ať si sednu doma v pokoji, zkřížím ruce na nohy, uvolním se, snažím se na nic nemyslet, jenom zírat na ty ruce..zírat jakoby do prázdna..no a tento způsob doporučuju všem začínajícím..je to sranda lidi:P

teď mě může mít někdo za idiota, ale to je vaše věc. S tím, co jsem napsala, dělejte co chcete:)Květiny a čakry

27. prosince 2007 v 19:30 | jááá =) |  ..:Aura:..
Fialka - působí v souladu s čakrou čela
Růže - čakra srdce
Květ lotosu - působí v součinnosti s korunní čakrou
Levandule - působí ve spojení s čelní čakrou
Jasmín - působí v souladu s čelní a sakrální čakrou i s čakrou srdce
Pelargónie - působí v rovnováze se sakrální čakrou a čakrou solárního plexu
Karafiát - působí v součinnosti s čakrou srdce a krční č.
Vrba - je v dokonalé harmonii se srdeční č.
Tis - působí v rovnováze s kořenovou a korunní č.
Platan - působí v souladu s krční č.
Borovice - působí v souladu korunní č.
Dub - představitel kořenové a korunní č.
Jilm - je v souladu se srdeční čakrouO5 něco o Auře

27. prosince 2007 v 19:26 | jááá =) |  ..:Aura:..

Člověk s intuitivními schopnostmi je schopen číst dramatické zážitky z dětství, ale může zaznamenat také pověry, osobní zvyky, vzorce chování, morální přesvědčení a zálibu v určitém druhu hudby nebo literatury. Jindy mohou být energetické vjemy symbolické povahy.
Od pacienta, který měl potíže s dýcháním, jsem neustále přijímala symbolický obraz, v němž stál před popravčí četou, která ho střelila do srdce. Něco takového se mu pochopitelně nestalo, ale lékařské testy nedokázaly odhalit žádnou známou fyzickou příčinu jeho potíží. Když jsem mu popsala své dojmy, svěřil se mi, že ho manželka několikrát podvedla s jinými muži, a on měl z jejího jednání pocit, jako by byl střelen do srdce. Tím, že přiznal své emoce, které se do té doby zjevně snažil ignorovat, byl schopen označit jak problém v manželství, tak své zdravotní potíže.

Naše emocionální energie se mění v biologickou hmotu v poměrně složitém procesu. Podobně jako rozhlasové stanice fungují podle určitých vlnových délek energie, všechny orgány a ústrojí v našem těle jsou nastaveny tak, aby přijímaly a zpracovávaly určité emocionální a psychické energie. To znamená, že každá oblast v těle vysílá energii na určité frekvenci, a když jsme zdraví, jsme "vyladění". Pokud nějaká oblast v těle nevysílá na své obvyklé frekvenci, svědčí to o nějakém problému. Změna frekvence znamená změnu v povaze a závažnosti nemoci a odhaluje vzorec napětí, který přispěl ke vzniku této nemoci.

Takový způsob interpretace energie těla bývá někdy označován jako "vibrační medicína". Připomíná nejstarší lékařské postupy a přesvědčení, jako je například čínská medicína, domorodé šamanské praktiky a prakticky každá lidová nebo alternativní terapie. Skutečnost je taková, že energetická medicína není nic nového; jsem však přesvědčena o tom, že můj způsob interpretace této medicíny a její možnosti použití k duchovnímu léčení ve spojení se současnou medicínou je ojedinělý. Jsme schopni snížit nebo zcela vyloučit možnost, že určitá situace bude mít fyzické následky, dokážeme-li intuitivně vycítit, že ztrácíme energii právě v důsledku takové situace --, a podnikneme-li kroky k tomu, abychom ztrátu energie napravili.

Mohu vás naučit řeč energie, abyste mohli začít vidět a cítit lidské energetické pole, rozumět jeho odpovídající duchovní anatomii, poznat zdroje své osobní síly a rozvinout si vlastní intuici, ale nejsem schopna přesně vysvětlit, jak energetické informace získávám. Zdá se, že ostatní lidé s intuitivními schopnostmi mají stejnou potíž, ale všichni přijímáme informaci, která má nejsilnější impuls -- největší intenzitu. Tyto impulsy se obvykle týkají té části těla, která začíná být oslabená nebo nemocná. Energetický systém konkrétního člověka zpravidla vysílá pouze takovou informaci, která může vědomou mysl uvědomit o nerovnováze nebo nemoci. Symbolická informace, jako tomu bylo v případě "střely do srdce", může být občas znepokojivá. Taková intenzita je však nezbytná k tomu, aby zpráva těla mohla proniknout navyklými mentálními nebo emocionálními vzorci, které ke vzniku nemoci přispěly. Lékařská intuice spolupracuje se záměrem těla prosazovat vlastní zdraví a život; to znamená, že naše energie vždy usiluje o zdraví bez ohledu na to, co si můžeme způsobit fyzicky. Když například vyslovíme lež, naše energetické pole často zjeví druhému člověku "energetickou skutečnost", že neříkáme pravdu. Energie nelže a ani lhát neumí.

Zůstaňte u prvního dojmu

Když přijímáte intuitivní dojem o sobě nebo o člověku, kterého "čtete", věnujte pozornost každému obrazu, který se objeví. Většina lidí hledá bezpečné, nikoli zdravé intuice, a bezpečné, nikoli zdravé vhledy, protože obvykle chtějí bezpečnou cestu do budoucnosti, do neznáma. Můžete mít chuť odmítnout obraz, který vás zneklidňuje nebo neodpovídá vašemu přání či přání osoby, kterou "čtete". Lidé, kteří si ke mně přijdou pro zhodnocení, už sami většinou intuitivně poznali, že je něco v nepořádku, ale stále doufají, že dám jejich pocitu jiný význam, například: "Proděláváte pouze přirozenou tělesnou změnu, ale jinak jste fyzicky v pořádku." Je však důležité říkat lidem pravdu, nikoli to, co chtějí slyšet. Stále znovu musím potvrzovat negativní intuitivní vjemy lidí, kteří vyhledají moji pomoc. Jejich schopnosti jsou stejně přesné jako moje; ti lidé vědí, že jsou nemocní. Vzhledem k tomu, že nesdílím jejich obavy, má intuice může interpretovat jejich údaje lépe, než to svedou oni sami.

Lidé musí čelit tomu, z čeho mají strach. Muži "střelenému do srdce" připadalo bezpečnější, když se vyhne konfrontaci s manželkou a nesvěří se jí s podezřením, že ho podvádí. Místo toho, aby jednal podle své intuice, obrátil svoji bolest a vztek "dovnitř", do svého těla, což se nakonec projevilo jako bolest na prsou. Tělo i duch ho chtěly upozornit na nezbytnost řešit jednání jeho ženy, ale on -- podobně jako většina lidí -- žil v naději, že problém zmizí, když se jím nebude zabývat. Jeho tělo však ukázalo, že skutečná cena za takový "bezpečný" přístup znamená zdravotní potíže. Příběh tohoto muže dokazuje skutečnou moc intuice a její schopnost proniknout tím nejstrnulejším nastavením mysli, aby nás přivedla k léčení.

Život bývá bolestivý a nám je z duchovního hlediska určeno čelit bolestem, které život přináší. Lidé na Západě si ovšem často mylně vysvětlují plán, jaký jim bůh určil, a očekávají pohodlný a bezproblémový život. Boží přítomnost ve svém životě měříme podle úrovně osobního uspokojení; věříme, že bůh existuje, pokud jsou naše modlitby vyslyšeny. Bůh, Buddha ani žádný jiný duchovní vůdce nebo tradice ovšem nezaručují ani nevyzývají k životu bez bolesti. Duchovní učení nás vybízejí, abychom vyrostli skrze bolestivé zkušenosti, které představují duchovní lekci. Intuitivní schopnosti nám pomohou vzít si z našich zkušeností ponaučení.

Udržujte si rozjímavý stav mysli

Neexistuje recept, podle něhož byste mohli rozvinout svoji intuici. Některým lidem se to podaří pomocí meditace nebo rozvinutím určité vlohy. Panuje rozšířené přesvědčení, že intuitivní schopnost je důsledkem duchovního života, ale to není tak docela přesné. Intuitivní schopnost v sobě má každý, neboť se jedná o schopnost přežít, nikoli o výsledek duchovní praxe. Zachovávání rozjímavého nebo meditativního postoje však napomáhá vnímavosti k intuici. Objektivita vám pomůže interpretovat přijímané vjemy a zasadit je do symbolického duchovního kontextu.

Objektivita je klíč

Z vlastní zkušenosti jsem se naučila rozlišovat mezi osobními a neosobními vjemy; mým ukazatelem přesné intuice je nepřítomnost emocí. Jasný vjem pro mne neobsahuje žádnou emoční energii. Pokud cítím, že se k určitému vjemu pojí jakákoli emoce, považuji jej za znečištěný. Člověk, kterého hodnotíte, však bude ve vašem vjemu často cítit určitý emocionální náboj.

Intuitivní vjemy, které přijímám, nejsou sluchové ani zrakové povahy. Jedná se spíš o jakési rychlé mentální obrazy, které obsahují velmi jemný elektrický proud. Když pozoruji něčí tělo, soustředím se na každé energetické centrum a čekám, až se mi objeví nějaký obraz. Zhruba po pěti vteřinách se obrazy začnou objevovat. Tento proces pak pokračuje, dokud se sám nezastaví, a jeho trvání se liší od člověka k člověku; čtení některých lidí vyžaduje téměř hodinu, zatímco u jiných nezabere ani deset minut.

Často narazím na člověka, kterého nemohu přečíst ani mu pomoci. Mohu se pouze dohadovat o tom, proč tomu tak je. Několikrát jsem měla pocit, že nic z toho, co jsem řekla, dotyčným lidem nedává smysl. Jindy jsem měla dojem, že hledají pouze velmi konkrétní odpověď, kterou jsem jim nemohla poskytnout -- například na otázku, proč selhalo jejich manželství. Navíc jsem komukoli prakticky nepoužitelná, když jsem vyčerpaná nebo myslím na něco velice osobního.Aurická pole člověka

27. prosince 2007 v 19:23 | jááá =) |  ..:Aura:..
Aura - pokud bych ji měl charakterizovat několika málo slovy, je to energetický obal kolem všeho, obklopuje lidi, zvířata, rostliny, dokonce i předměty (v určitém slova smyslu). Vlastně je to část našeho těla, takže ne že bychom řekli, že nás obklopuje, ale je podstatou nás samých.
Pokud bych měl charakterizovat auru podle vědeckých poznatků, tak aura je vlastně něco jako elektrostatické pole a oblast, ve které se pohybují elektricky nabité ionty. My vyzařujeme do okolí elektromagnetické vlnění, vcelku malé - 100 kHz.
Aura samozřejmě obsahuje barvy, které jak si později povíme, jsou odrazem našich myšlenek a vyjadřují naši povahu a i momentální pocity. Například zamilovaný člověk má úplně jinou auru, než když se rozejde, atd.

Aura je úzce spjata s čakrami, o kterých se na této stránce nebudu moc rozepisovat...nu, i když aspoň v základních pojmech.


Odlišnosti-
Každý člověk má jinou auru, každá má jiné vlastnosti, a aury lidí se mohou na základě jejich charakteru a vibrací buďto odpuzovat, nebo přitahovat. Jistě jste už mnohokrát cítili v přítomnosti nějakého pro Vás cizího člověka, že z něj máte špatný pocit - i když vypadal seriozně, ale prostě zde bylo něco, co Vám na něm nesedlo. Měl odlišnou auru a i když jste si to neuvědomovali, tak Vaše aura ano a k té jeho se neměla. Naopak, pokud je Vám někdo už při prvním pohledu sympatický, a ani vlastně nevíte proč, ale cítíte, že mu můžete důvěřovat,.....tak měl naopak auru souhlasnou s tou Vaší, a nebyli mezi nimi žádné rozpory.

Barvy aury-
Naší auře vládne vždy jedna barva. To je charakterová, neboli základní barva. Ta obvykle přetrvává, neboť charakterizuje podstatu Vás samých. Potom jsou zde další barvy, které se mění podle dané situace, ve které se nalézáme. Je krásné, že když se naučíme vidět auru i s jejími barvami, že nám pak nemůže nikdo lhát, vždy vidíme, jak se cítí a na co myslí...to je nádhera, nebo ne ? Takže zde odpadá jakékoli přetvařování a ihned na základě jeho aury poznáte, jaký k Vám chová ve skutečnosti přístup a co si o Vás myslí, i když se přetvařuje jak chce. Za chvilku uvedu nácvik, nebo spíše pár rad k tomu, jak jsem se ji naučil vidět já.
Takže uvedu několik základních barev a u každé trošku nastíním, co znamená.

* Červená barva - zn. vůdcovství - svému nositeli dává ego a přání stát se vlivným a mocným, vliv samostatnosti, lidé s touto základní barvou získávají a snadno se orientují v náročnějších povoláních, rádi na sebe berou zodpovědnost. Jsou často citově založeni a mají dobré srdce. Negativní stránka - nervozita, sebeláska.
* Žlutá - zn. tvůrčí schopnost, dobrý mozek, vynikající úsudek. Lidé se základní žlutou barvou se snadno pro něco nadchnou, vzruší, ale jsou velice proměnliví, nechají se rádi bavit ostatními, jsou společenští a rádi vedou dlouhé diskuze. Učí se sice snadno, ale málokdy dotáhnou věci až do svého cíle. Negativní stránkou je vyšší unavitelnost a tendence "neříkat pravdu".
* Oranžová - zn. harmonie a spolupráce. Je to hřejivá barva, tito lidé jsou intuitivní, je snadné s nimi vyjít za dobře, bývají častokrát starostliví, schopní dojít správného přesvědčení, jsou praktičntí a v neposlední řadě se drží při zemi, tj. že si snaží zachovávat čistou hlavu. Negativní stránka - lenost a lajdáckost.
* Zelená - zn.uzdravování. Je to mírumilovná barva, tito lidé mají rádi klid a mají přirozené schopnosti léčit pomocí své vlastní energie, tedy mohou se z nich státi dobří léčitelé. Bývají důvěryhodní a velkorysí. Sice se mohou zdát na první pohled mírní, ale dokáží být tvrdohlaví a neústupní, prostě mají svou vlastní hlavu. Jeden fígl - abyste přesvědčili takového člověka, jenž má jako základní barvu aury zelenou, je přesvědčit ho, že k tomu názoru došel on sám....:) Negativní rysy - nepoddajnost a neměnnost.
* Modrá - zn.Různost. Přiznám se, že tuto barvu mám jako základní já, tedy aspoň co jsem si všiml, vždy převažuje. Lidé této barvy jsou vždy přirozeně kladně naladěni, mají pak velkou a vibrující auru a "nosí s sebou dobrou náladu". Umí se snadno dostat z potíží. Lidé s touto barvou si zachovávají mladé srdce a jsou většinou upřímní a čestní. Negativní stránkou je hlavně nedokončování úkolů (heh...to mi něco připomíná...:). Do věcí se pouštějí s velkým nadšením, které vyprchává......
* Indigová- zn. odpovědnost za ostatní. Lidé s touto základní barvou jsou rádi obklopováni lidmi, o kterých ví, že je mají rádi, hodně se angažují do humanitárních záležitostí, rádi pomáhají ostatním. Negativní vlastnost - neschopnost říci "ne". Proto bývají svých výhod zbavováni.
* Fialová - zn. duchovní a intelektuální pokrok. Není náhoda, že biskupové nosí fialová ruocha. Tito lidé se duchovně vyvíjí a jsou na vysoké úrovni. Stupeň jejich pokroku lze určit z odstínu teto barvy. Občas si to tito lidé nepřipouští. Negativní vlastnost - mohou nabýt pocitu nadřazenosti.
* Stříbrná - zn. idealismus. Jako základní barva není tak obvyklá, ale je častější ve směsích, pokud ovšem je stříbrná jako základní barva, potom tito lidé jsou plni ideálů ale také neschopnosti dojít si vytčených cílů. Mnohdy ztrácejí motivaci a jsou to spíše lidé pasivní, málo věnují činu.
* Zlatá- zn. bez hranic. Je to nejmocnější barva není tak častá. Všimněme si například ztvárnění stavozáře u svatých. Zde je ono kolečko nad jejich hlavou zpodobněním aury, ničím jiným, a má vždy zlatou barvu. Značí neomezený potenciál.
* Bílá - zn. osvícení a inspiraci. Je to barva čistoty a málokdy se nachází jako barva základní. Tito lidé jsou intuitivnější a moudřejší, než by odpovídalo jejich věku, jsou více než humanitárně založení a mají ryzí charakter.

Cvičení pro získání vnímavosti-
Tak, teďka bych mohl uvést něco ze své praxe. Nebudu v žádném případě kopírovat něčí text, ale uvedu to, co mě samotnému se osvědčilo. Na závěr i jiné další metody vidění aury.

Sedněme si do asány (lid. řečeno turecký sed) a chvilku věnujme vlastnímu zklidnění a uvolnění. Budeme potřebovat někajé černé pozadí, za zády nejlépe svíčku. Ta se mi osvědčila. Na stěnu je docela dobré zavěsit nějakou černou látku. Čím tmavší, tím lepší. Sedíme tak 2m před černým pozadím, a psvou dlaň namíříme proti němu, teď se snažíme vklidu pozorovat svou vlastní ruku, a hlavně konečky svých prstů. Pomůže i to, když si např. na ukazováček uděláme fixou tečku, bod, na který se soustředíme. Za chvilku by se měla aura začít rýsovat. Kdyžtak mě napište, jak Vám to jde, nebo co není jasného.

Pár rad...

- pokud Vám nevyhovuje černé pozadí, zkuste jiná. Někomu naopak může jít na bílém pozadí, jinému na modrém, atd.
- nemáte-li k dispozici černou látku, udělejte následující - na chvilku otevřete třebas okno (musí být úplná tma), nebo dveře do vedlejšího pokoje. Podmínkou je, abyste dovnitř neviděli. I tak se dá vytvořit perfektní černé pozadí...
- nesousřeďujte svou pozornost přímo na auru, ale třebas na tu tečku na prstě. Pokud se něco začne rýsovat, neobracejte pohled, aura totiž okamžitě zmizí. Později, jak jsem zjistil, budete moci dívat se na auru přímo. V začátcích to dosti dobře nepůjde.
- zpočátku možná neuvidíte nic, po pár minutách, nebo někdy i po pár pokusech, začnete vidět něco, co se podobá mlze. Možná to bdete zpočátku považovat za optický klam. Není to optický klam...:)
- mě osobně se hodně osvědčilo, když auru pozoruji na hřbetu své dlaně, tedy na zápěstí. Zde se obvykle ukáže jako první, pak se postupně začne "vybarvovat" dál.

A něco málo triků...

- zkuste následující - dejte oba ukazováčky proti době (opět proti černému pozadí), a pevně jejich konečky k sobě přitisněte. Teď pozvolna začněte oba ukazováčky oddalovat, a uvidíte okamžitě nádherný energetický most, který je pojí.Obrázky aury

27. prosince 2007 v 19:20 | jááá =) |  ..:Aura:..
Obrázky aury

Auristický štít

27. prosince 2007 v 19:18 | jááá =) |  ..:Aura:..
Aurický š'tít
Jemně energetické pole známé jako aura obklopuje všechno v přírodě. Mohou jej vidět citliví jedinci a za určitých okolností i obyčejní lidé, kteří ji v náboženské ikonografii zobrazují jako svatozář, korunu či jasné světlo. Zdravá aura je klíčem k tělesné i duševní pohodě.

Vidění energií

27. prosince 2007 v 19:16 | jááá =) |  ..:Aura:..

Vidění energií

Většina lidí neví, co by mohli udělat pro to, aby se naučili vidět energie, nebo duchy, různé jevy, nebo energie vložené nebo vyzařující z předmětů. Je to kupodivu velice jednoduché naučit...Je k tomu zapotřebí jen trocha citlivost...energii vidí téměř každý, jen o tom neví... Stačí začít koupí nějakého malého - menšího, nebo jakkoliv velkého polodrahokamu, nejlépe křišťálu. Když si ho koupíme, dobře si ho prohlédneme, jen tak, jak nám leží na dlani, zkusíme se na něj podívat pohledem, jako bychom se dívali nejdříve skrze něj a potom jako bychom se dívali přes jeho okraj do dálky... Pokud nic nevidíme, nic se neděje, je to jen začátek. Kámen vyčistíme- dáme na dvě hodiny do solené vody, nejlépe posvěcené a mořské soli.
Poté kámen vyndáme, opláchneme pod studenou vodou a opět si ho prohlédneme, měla by být alespoň trochu patrné, že je kámen úplně mrtvý, bez energie...Zkusíme si ten pocit a pohled zafixovat. Následuje nabití kamene opět již jednou zmíněnou metodou - položíme na několik hodin na místo, kam svítí slunce, nebo přímo na slunce, tak asi na tři hodiny...(pokud jste si pořídili růženín, je třeba ho nabíjet na měsíci a pokud jantar, nedávat ho do slané vody, ale do oleje)
Potom si kámen opět dobře prohlédněte....Pokud jste toto cvičení provedli svědomitě, měla by být patrná změna...Kámen by teď měl jen zářit energií, pozitivním krásným sluníčkem. Není to moc patrné, ale ta změna je první krok, protože tu změnu přímo vidíte...
Pokud jste kámen jinak nikomu nedali do ruky ani s ním už nic jiného nedělali, je možné ho teď i prakticky použít:
  1. Nosit ho u sebe, bude průběžně čistit Vaši auru a bystřit Vaše smysly tak dlouho, jak dlouho bude nabitý. Bude potřeba ho vyčistit a znovu nabít tak asi za týden.
  2. Dát ho na noc do sklenice s čistou vodou a ráno tu vodu vypít na lačno, je to přímo magická věc, výborné pro zdraví a také psychickou kondici, také to pomáhá otevřít čakry a pokud nad sklenicí pronesete přání schopnosti vidět energií, pomůže to rozhýbat Vaši šestou čakru... Po tomto použití je nutné kámen k ničemu dalšímu už nepoužívat a dát ho rovnou vyčistit. Jeden kámen lze takhle použít zhruba desetkrát, potom je lepší ho hodit do řeky nebo zahrabat do země, případně nechat dlouho odpočinout...
No a pokud stále nic nevidíte, je možné provést dvě následující věci:
Zkoušet to znovu, několikrát za sebou, a pokaždé si před samotným cvičením nahlas několikrát přát vidět energii.
Nebo si každý večer po dobu asi tak týdne potichu meditovat mantru ÓM, nosit modrou a indigovou barvu a v oblečení nebo kameny, požádat někoho, o kom víte, že je na to odborník, aby Vám vyčistil čakry. Opakuji, musí to umět!
Nebo si udělat opět asi po dobu týdne malou meditaci - Očištění:
Lehněte si tak, aby jste měli klid a nikdo Vás nerušil asi tak půl hodiny, naprosto se uvolněte a zhluboka dýchejte, pět minut si jen počítejte nádechy a výdechy. Potom si představte jak nejživěji umíte sami sebe, svou postavu, tělo, jako by jste viděli, že je ze skla. Je to průhledný obrys a vy v něm vidíte všechny čakry, všech sedm čaker, možná i světlý obal okolo a čakru nad hlavou.
Zaměřte se nyní na čakry a představte si, že je berete postupně jednu po druhé - první - vidíte červenou květinu - je možná malá a unavená, pokud ano, zaměřte na ni svou energii a myslete na ni s láskou, představte si, jak ji zaléváte a hladíte, staráte se o ni a ona pod Vašima rukama rozkvétá do krásného jasně červeného a zdravého květu.
Toto aplikujte na všechny čakry, pokud Vám nevyhovují květy je možné použít například polodrahokamy, různé odstíny barev nebo cokoliv, k čemu máte vztah..

Co je to aura a něco o ní

27. prosince 2007 v 19:15 | jááá =) |  ..:Aura:..
Aura je energetické vyzařování člověka. Toto jemné vyzařování zrcadlí charakter, vlastnosti, zdravotní stav, du�evní vývoj a duchovní podstatu jedince. Určité barvy a jejich vzájemné prolínání, jako� i velikost a forma samotné aury, zobrazují celkový stav ducha a těla. Aura je u ka�dého člověka zcela specifická, jedinečná a nezaměnitelná.
Poznatky, které lze z jejího pozorování vyvodit, předstihují svou komplexností a vysti�ením podstaty jakoukoliv jinou metodu, která doposud slou�ila k získávání obdobných informací.
Křes�anská mystika středověku, jako� i malíři a sochaři v�ech dob, zobrazují Auru jako zářící, lesknoucí se světelný úkaz okolo člověka. Výzkumy z posledních let potvrzují zku�enosti senzibilů, �e člověk je obklopen barevným, světelným obalem - Aurou. Toto energetické pole lze dnes u� pomocí speciální technologie fotografování zachytit.
Vůbec první fotografie aury byla pořízena geniálním vědeckým pracovníkem Nikolou Teslou, a to ji� v roce 1891. Nejnověj�í vývoj 90 let přinesla Aura Imaging Foto, která poprvé umo�nila zviditelnění tohoto energetického pole.
Nejdůle�itěj�í aspektem fotografování je výklad aury. Bez něho by fotografie neměla smysl.
Jistě jste se nejednou zamý�leli nad tím, proč se v některém prostředí či společnosti cítíte dobře, proč je vám někdo více či méně sympatický. Stává se vám, �e vstoupíte do místnosti, ve které jsou i va�i velmi dobří známí a vy přesto cítíte nepříjemný pocit, či napjatou atmosféru? Stejně tak mů�ete být ve společnosti naprosto cizích lidí, kde se cítíte dobře a je vám příjemně, takté� i ve společnosti osoby, se kterou soucítíte či jste naladěni, jak se říká na "stejnou vlnu".
Polo�me si otázku, co je toho příčinou? Dá se odpovědět i tak, �e jste byli například pomluveni a při�li jste nevhod pro ty, kteří vás pomlouvali. Vy to vnitřně vycítíte v atmosféře i z pohledů a projevů dotyčných. Toto vnitřní vyci�ování je v podstatě informativní tok mimo oblast va�eho vnímání: je to energetické vibrační pole va�í aury, které vám zprostředkovává tok informací mimo dimenzi vědomého chápání a vnímání.
Podstatu a příčinu těchto jevů bychom chtěli objasnit z trochu netradičního pohledu - z pohledu poznání zákonitostí a principů na�eho energetického vyzařování aury.
Je�tě dříve ne� si ozřejmíme působnost aury, je vhodné si připomenout, co vlastně způsobuje ono energetické vyzařování, v�dy� pokud něco vydáváme, musí zde být zároveň i předpoklad příjmu. Lidský organismus je energeticky zásoben a přijímá energii vý�ivou, co� je věc vcelku známá a obecně daná energetickou hodnotou potravin. Jako druhý zdroj příjmu energie je vzduch, či lépe řečeno kyslík, jen� skrze plíce okysličuje na�i krev. A jako třetí a velmi důle�itý zdroj energie je záření, je� svým obsahem představuje známá kosmická záření, tak zemní vyzařování, jako� v�ak i sluneční světelné paprsky, je� svou podstatou představují energii, korespondující s vibrační energetickou hodnotou jednotlivých energetických center - čaker. Tato přijímaná energie je transformována sedmi hlavními čakrami a rozváděna do v�ech oblastí na�eho těla mří�ovou sítí meridiánů, čím� vitalizuje na�e fyzické tělo. Tento stav je velmi dobře zachytitelný např. elektro-akupunkturními přístroji, kde se dá přesně změřit energetická hladina té které čakry, jako� i energetická hladina meridiánů.
Čakry jsou energetická regulační centra, jejím� úkolem je přijmout �ivotní energii, změnit ji a dát ji organismu k pou�ití. Máme sedm hlavních čaker a velmi mnoho vedlej�ích, které rozvádí vitální energii do v�ech oblastí na�eho těla. Těchto sedm hlavních čaker má své ukotvení podél páteře od kostrče a� po temeno hlavy a vyús�ují do éterického těla v řadě kruhových, trychtýřovitývh vírů nad sebou a jimi proudí vitální energie, která nás dr�í na�ivu.
Ka�dá jednotlivá čakra v�ak také ovlivňuje stav k ní patřících �láz s vnitřní sekrecí. A je-li jedno z těchto sedmi energetických center poru�eno, co� mů�e být způsobeno např. energetickým nedostatkem, av�ak i nadměrnou energetickou funkcí, takté� i mo�ností, kdy do čakry proudí energie zdraví �kodlivá, jako je například negativní zemní záření, potom je oslabena na výkonu i příslu�ná �láza a k ní nále�ící orgán a oblasti, je� svou funkcí vykazují poruchy, tedy příznaky nemoci. Ideálním stavem je zaktivizování a stav harmonické vyrovnanosti v�ech sedmi energetických center, je� dále předávají energii lidskému tělu. A jsme-li si vědomi toho, �e �ádná energie se neztrácí, mů�e se pouze transformovat do jiných forem, tak i vitální energie na�eho těla, která pro�la celým procesem skrze čakry a meridiány do v�ech buněk na�eho organismu, je opět vyzářena ven, mimo oblast na�eho fyzického těla. A toto vyzařování je prezentováno jako energetické vibrační pole člověka, je� je tím oním pojmem, které známe pod názvem aura.
Vyzařování aury sahá do určité vzdálenosti od na�eho těla, a kdy� se k sobě přiblí�í osoby na určitou vzdálenost, dochází k vzájemnému prolínání jejich aurických polí. Dojde tím k vzájemné výměně energie mezi jejich aurami, k předání informační hladiny obsahu jejich vlastní podstaty. A toto je právě tím oním pocitem, kdy se v přítomnosti určité osoby cítíme dobře a je nám sympatická, či zase naopak, kdy je vám dotyčná osoba nesympatická. Je to způsobeno právě rozdílnými vybračními energiemi, které se projevují buď příbuznými frekvencemi jejich vyzařování či souzněním, nebo také rozdílnými vibracemi, které se diametrálně li�í od na�ich vlastních vibrací.
Takté� v�ak i na�e my�lenky, by� i nevyslovené, mají velký význam v energetické hodnotě vibrací, kterými působíme na své okolí, nebo� jak my�lenka, tak i lidské slovo je energií, které vytváří energetické formy, kterými působíme na své bli�ní, a které jsou v auře člověka vyjádřeny barevnou hodnotou.
V osobité atmosféře ka�dého člověka, tedy ve vyzařování aurických polí, je obsa�eno velké mno�ství různých vibračních hladin, ve kterých jsou obsa�eny v�echny vlastnosti charakterizující na�e JÁ. Proto je pro ka�dého člověka obsah vibrační energie jiný, jemu vlastní. Lze jej poní�it tím, jak se zhor�uje ná� postoj k �ivotu, ale také navý�it uvědoměním a vlastním projevem, který je dán souhrnem pozitivních projevů, produchovněním svého postoje k �ivotu a prostředí,
My sami svou vlastní vibrační energii nemů�eme pocítit měrou, jako to poci�ují ti druzí okolo nás, nebo� v této vibrační hladině �ijeme. Na�e okolí je tak v podstatě zrcadlem na�í osobité atmosféry, na�í podstaty, kterým se presentujeme vněj�ím projevem, av�ak i nevědomým poselstvím na�eho mnohdy skrývaného či nechtěného, co se sna�íme před svým okolím, na vědomé i nevědomé úrovni skrýt v hloubi svého JÁ.
Jednotlivá vibrační pole aury v�ak nejsou od sebe oddělena jakousi pomyslnou hranicí, ale prolínají se navzájem ze sfér vy��ího frekvenčního působení směrem k ni��ímu, nikoli naopak. To znamená, �e sféry duchovního vibračního pole jsou schopné pronikat a ovlivnit působnost na�eho emočního a mentálního projevu. Tento stav mů�e nastat v tom případě, pokud je člověk schopen svým vlastním chtěním překročit onu bariéru, která mu zabraňuje uvědomění si svého vy��ího JÁ.
Aura má své specifické oblasti, které vypovídají svým barevným zářením o stavu člověka. Tak jsou v auře promítnuty oblasti, kterým se vyjadřuje hodnota vstupní energie, tedy to, co člověk přijímá i stav toho, jak sám sebe člověk vidí či se hodnotí, stejně tak i stav vstupní energie, kterou se prezentuje svému okolí. Jsou přesně dané oblasti pocitové, sociální, komunikační, momentálních my�lenkových projevů, jako� i stav svého hlub�ího vědomí a podvědomí. Tyto oblasti jsou ve vzájemné součinnosti s oblastí čaker, které spolupůsobí či ovlivňují ty která místa v na�em aurickém vyzařování.
Stejně tak, jako máme sedm hlavních čaker, jsme obklopeni sedmi energetickými obaly, nebo se dá také říci záhaly či těly.
ÉTERICKÉ TĚLO je na�emu fyzickému tělu nejblí�e, má také nejni��í frekvenci je vzdálené 2-5 cm od povrchu fyzického těla. Toto pole se vytváří při ka�dé nové inkarnaci a takté� zaniká během několika dnů po smrti člověka. Toto vyzařování má přímou souvislost se zdravotním stavem, nebo� toto vyzařování působí jako přirozená ochrana těla proti vněj�ím vlivům a také se v této části aury projeví příznaky nemoci je�tě dříve, ne� se nemoc projeví aktem své působnosti ve fyzickém těle. Působí té� jako prostředník mezi fyzickým tělem a dal�ími vibračními poli. V této informační rovině se předávají informace smyslové podstaty a charakteru do emočního a mentálního těla a takté� se přijímají energetické informace z vy��ích vibračních polí do fyzického těla.
EMOCIONÁLNÍ TĚLO si mů�eme představit, jako barevné obláčky vzdálené 5-20 cm od povrchu těla. v tomto poli se zobrazují na�e pocity, emoce, charakterové vlastnosti a instinkty. Takté� jsou v něm ulo�eny v�echny na�e potlačované či utajované emoce, vědomé i nevědomé obavy, podceňování či naopak přeceňování se. Dalo by se říci, �e je zrcadlem toho, jak pro�íváme své vlastní pocity. Jasné barvy značí pro�ívání pocitů, ale tmavé či kalné zabarvení svědčí o neprocítění či nepro�ití citových energií. A právě nepro�ívané citové energie se mohou po del�í době či del�ím ulo�ení v této části aury projevit jako blokády. Proto je velmi důle�ité uvolňovat energii, nebo� nahromaděný hněv se mů�e po čase např. projevit jako nemoc. Emoční struktury tohoto vibračního pole jsou i předpokladem karmické zátě�e při nové inkarnaci. Je třeba si připomenout i to, �e jakékoliv negativní projevy emočního charakteru nelze ře�it mentálním projevem, proto�e mentální působení mů�e pouze ovládat na�e vněj�í projevy chování, nikoli v�ak zru�it ony nevědomé emoční struktury.
A zde se nám objasňují souvislosti, proč nejsme schopni se zbavit těch v�ech negativních projevů, které i na vědomé úrovni odmítáme a chceme se jich zbavit. Tyto na�e nechtěné projevy, jako je např. vztek, agresivita, pomluvy a mnoho dal�ích, jsme schopni mentálním způsobem pouze odvrhnout na okraj na�eho emočního těla, jako by uskladnit mimo oblast chtěného projevu. A přesto se v�ak znovu a znovu setkáváme s tím, �e ony nechtěné projevy se opět po čase vynoří a zamoří negativem atmosféru na�ich vztahů, a� u� se to týká partnerského sou�ití, pracovních konfliktů, vztahů k vlastním dětem či rodičům.
Dalo by se říci, �e je to zrcadlo, odrá�ející právě v�echny ty projevy, které se nám nelíbí na druhých, a které i sami odmítáme a přesto se k nám vrací, proto�e to v nás samých je�tě je.
A jestli�e jsme pochopili tyto souvislosti a přestaneme se vidět v roli oběti a takté� přestaneme svalovat vinu za na�e vlastním slabosti či trápení na ostatní lidi, nebo jiné různé okolnosti, získáme tím nový pohled na nás samé a toto poznání je přechodovým můstkem k vy��ímu stupni pochopení a poznání sebe samých. Jak tedy je mo�no se zbavit oněch negativních emočních projevů? Osvobození mů�e nastat pouze pomocí duchovního vibračního pole, které je vyjádřením moudrosti, lásky a spravedlnosti, a je� nám umo�ňuje poznání vnitřní jednoty s ostatním bytím. Tohoto spojení lze dosáhnout pomocí srdeční a temení čakry, je� nám zprostředkovává vhled do pravé přirozenosti věcí.
MENTÁLNÍ TĚLO je vejčitého tvaru a jeho frekvence je vy��í ne� rozsah frekvencí éterického a emočního těla. Nese v�echny na�e my�lenkové procesy, jak vědomé, tak i podvědomé a částečně i zcela zautomatizované vzorce a procesy my�lení a jednání. V této oblasti jsou obsa�eny jak hodnocení, tak i etické a morální představy či dogmata. Do této oblasti té� patří vnímání tělesných smyslů. Rozsah vibrací mentálního těla obsahuje ni��í a vy��í frekvence.
Ni��í frekvence poukazují na racionální my�lení, kterým hodnotíme realitu ve fyzické rovině. Av�ak vlivem emočního vibračního pole je vnímání, a tím i chápání velmi zkresleno. Původní obsah mentálního vibračního pole je přijímat a rozumem integrovat univerzální pravdy, které k nám přicházejí z duchovního těla, pou�ívat je v těch či oněch konkrétních situacích ku prospěchu člověka tak, aby ře�ení dané mentálním přístupem bylo shodné s univerzálními zákonitostmi. A právě poznáním, je� k nám přichází z duchovní roviny, se projevuje mnohdy také i intuicí, vnuknutím, vyci�ováním stavu věcí, jako� i obrazy či zvuky a je� jsou mnohdy i v přímém rozporu s na�ím racionálním my�lením. A právě přístup k vy��ím vibracím mentálního pole spočívá ve spojení čelní čakry s temení čakrou. Tímto způsobem jsme schopni realizovat moudrost a poznání a tím i uvědomění si svého vy��ího JÁ.
Jsou to tedy tři úrovně malého JÁ, které jsou v�ak předpokladem pro vstup k vy��ím dimenzím a dosa�ení úrovně svého vy��ího JÁ. Člověk by měl neustále chtít poznávat nové mo�nosti a hranice a sna�it se i o pochopení toho, co je skryto za obzorem jeho současného chápání a vnímání. Neodsuzovat doposud nepoznané či nepochopitelné. Jednodu�e vyjádřeno slovy: "Tomu nerozumím", nebo v�ak také "to je nesmysl, proto se tím nebudu zaobírat" jsou tou onou bariérou, která ztě�uje cestu k vy��ímu poznání.
Jako čtvrté je TĚLO SPIRITUÁLNÍ, které má přímý vztah k temení a srdeční čakře. Je to pastelověj�í, zářivě jemná energie v podobě obláčku pestrého světla. Zde se mění malé JÁ a otevírá se pro vývoj svého vy��ího JÁ. Je rozdělena na dvě různé úrovně, úroveň příjmu dole a úroveň dávání nahoře. V momentě, kdy si uvědomíme, �e je více dávat ne� brát vstupujeme do vy��í úrovně, ale to pouze v tom případě, pokud tohle to nevnímáme pouze v teoretické rovině poznání, ale skrze vlastní akt počinů ve svém vlastním bytí. Tímto tělem získáváme vnitřní jednotu s ostatním bytím.

Páté ÉTERICKÉ TĚLO NEGATIVNÍ má spojení s čakrou na krku. Je to forma dávající energii ostatním tělům a je� do tohoto těla vzrůstají. V tomto poli je potenciál k dal�ímu vývoji a takté� ovlivňuje v�echna přede�lá těla. Je to tělo KARMY - to znamená, �e je to v�e, co si člověk přinesl sebou do oblasti tohoto světa, ale také i to, je� člověk svým působením vytváří zde na Zemi. Zále�í jen na nás, co budeme a jak budeme pro�ívat, nebo� sami si toti� tvoříme, co bude.

Jako �esté je TĚLO NEBESKÉ. Jeho vyzařování vypadá jako sluneční paprsky a jsou v něm obsa�eny v�echny jemné barvy. Zde je ji� překonaný moment mezi zlem a dobrem ve svém vlastním bytí. Je to poznání, je� má souvzta�nost k vy��ím dimenzím projevu bytí mimo ná� svět.

Posledním tělem je TĚLO KÉTERICKÉ, nebo také kauzální. Mů�eme si ho představit, jako nitě ze zlatého světla. Je to tělo příčin a následků. Ochraňuje v�echna přede�lá těla. V�e negativní co přichází k člověku se odrazí do tohoto obalu, je to v podstatě ochranný obal člověka. Zde je dobré si připomenout lidové rčení, které praví: "Co v nás není, to se nás nedotkne."

Tolik asi velmi stručně o jemnohmotných vibračních polích, je� svým komplexním vyzařováním tvoří auru člověka. Poznání, které k nám přichází z duchovní roviny nám napomáhá uvědomovat si kontinuitu a provázanost v�eho se v�ím. Porozumět sobě samému i v�em okolnostem, které jsou podstatou na�eho bytí. V uvědomění si, �e základem je péče o zdraví, jako�to předpokladu pro dal�í vývoj, je� je i cestou k radosti ze �ivota i cestou k pochopení druhých.

Zejména �eny, které mají bli��í vztah, daný předpokladem jejich citové podstaty, k nastoupení této cesty, by si měly uvědomit odpovědnost při výchově dětí, je� je určujícím faktorem "ulo�ení" pozitivních či negativních emočních zá�itků v emocionálním poli dítěte. A právě tyto nastřádané emoční pro�itky jsou i důsledkem pozděj�ího postoje člověka k �ivotu ve v�ech jeho projevech.

Samozřejmě na této cestě budeme nará�et i na zcela protichůdné pohledy, "logické a racionální" postoje, které nás budou zdr�ovat či odrazovat od této cesty. Nemějme v�ak nikomu za zlé, kdo se bude nad na�í cestou pohor�ovat, podivovat a třeba se nám i posmívat. To v�e jsou průvodní jevy a zcela zákonitá sebeobrana lidí před novým poznáním, které by mohlo naru�it jejich zau�ívané �ivotní stereotypy a naru�it tak rovnováhu jejich pohodlnosti.

Pouze v celistvém a sjednocujícím pohledu je mo�né nalézt univerzální pravdu o sobe samém. Nerozdělovat poznání o důle�itosti té či oné cesty, a� se to týká správné vý�ivy, rozvoji fyzické kondice těla, správnému způsobu dýchání či poznání hodnot a souvislostí energetické podstaty na�eho bytí ve vztahu ke v�emu ostatnímu. Nebo� to v�e je v jednom, stejně tak, jako my v�ichni jsme nedílnou součástí stvořeného. V této v�e sjednocující hodnotě se projeví harmonická sounále�itost se v�ím, čím� se umo�ní člověku rozvoj a příjem duchovních sil, tvořivosti a úctě k �ivotu a v�emu stvořenému, je� je harmonizujícím prvkem na�eho bytí.

Možnosti čištění a aktivování šesté čakry

27. prosince 2007 v 19:13 | jááá =) |  ..:Aura:..
Možnosti čištění a aktivování šesté čakry
Barva: světle modrá, stříbrná a zelenavě modrá
Element: éter
Smyslová funkce: sluch
Základní princip: rezonance s Bytím
Části těla: oblast krku (šíje), týlu, spodní partie čelisti, uši, ústrojí hlasu, hrtan, horní část plic, paže, průdušky.
Žláza : štítná žláza - hraje významnou roli při růstu kostry a vnitřních orgánů. Stará se o vyváženost mezi tělesným a duchovním růstem a reguluje látkovou výměnu, tím také způsob a rychlost, jak přeměňuje výživu v enerii a jak tuto energii spotřebováváme. Reguluje výměnu jódu a hospodaření s vápníkem v krvi a tkáních.
Vyživuje: dýchací orgány, krk, orgány sluchového aparátu, kůži
Úloha čakry
V čakře se nachází centrum lidských vyjadřovacích schopností, kominikace a ispirace. Je spojeno s menší vedlejší čakrou týl. Tyto dvě čakry bývají považovány za jedinou. Svojí funkcí je čakra týlu tak úzce spjata s krční čakrou, že ji lze opravdu spojit s pátou čakrou. Pátá čakra vytváří spojení spodních čaker s čakrami hlavy. Slouží jako most mezi naším myšlením a cítěním, mezi našimi impulsy a reakcemi na ně, propojuje obsahy všech čaker s naším světem. Přes krční čakru vyjadřujeme vše smích , pláč, pocity, radosti strachu, vzteku, lásky, přání, myšlení, myšlenky, názory a vnímání našeho světa. Komunikace našeho vnitřního života s vnějškem je prostřednictvím mluveného slova, gesty, mimikou, uměleckými projevy (tanec, kreslení, hudba,..)
Harmonická funkce
Úplně otevřenou krční čakrou vyjadřuješ otevřeně a bez obav své pocity, myšlenkya vnitřní poznatky. Jsi schopen/a ukázat svoji sílu i slabost. Tvá vnitřní upřímnost vůči sobě samému i ostatním se projevuje v přímosti tvého jednání.máš schopnost vyjádřit tvořivě sebe sama s celou svou osobností. avšak také umíš mlčet, je-li to zapotřebí. Máš také dar naslouchat druhým, naslouchat srdcem. Tvůj hlas je plný a příjemný. Nenecháváš se příliš ovlivňovat jinými lidmi. Naopak si zachováváš svou nezávislost a svobodu. Z tvé vnitřní nezávislosti a ze svobodného projevu celé své bytosti ti vzniká hluboká radost a pocit plnosti a integrity.
Disharmonická funkce
Když jsou blokovány energie krční čakry, je rušeno porozumění mezi hlavou a tělem. Bude ti zatěžko reflektovat své vlastní pocity a projevuješ své zadržované emoce často v nepromyšleném chování, anebo se uzavřeš ve své intelektualitě. Místo toho se pokoušíš vše zakrýt gesty a mnohými slovy, za kterýni skutečně skrýváš svou skutečnou podstatu.
Tvoje řeč je buď neuhlazená a hrubá, nebo spíše věcná a stuená. Možná i koktáš. Tvůj hlas je poměrně silný, tvá slova ale nemají hlubší význam. Nesneseš, abys působil dojmem slabocha a pokoušíš se stát za každou cenu silným. Tak se dostáváš pod velký tlak. Výsledek je ten, že se schováváš do krunýře, vystrčíš ramena a schováš hlavu mezi ně, aby ses tak ochránil před další možnou zátěží nebo novým útokem.
Disharmonická čakra je také u lidí, kteří zneužívají svá slova k manipulaci druhých lidí. Tvé vnitřní poznání se neodvažuješ nikomu ukázat a projevovat ho. Toto poznání se ale někdy domáhá projevu, můžou tak vzniknout básně, obrazy, písně.
Nedostatečná funkce
Při nedostatečné funkci páté čakry upadáš do těžkostí jak se projevit, vyjádřit, představit. Držíš se zpátky, jsi spíše plachý/á, tichý/á, uzavřený/á, nebo mluvíš jen o nedůležitých věcech.
Když se musíš projevit máš jakoby knedlík v krku a tvůj hlas je stísněný. Ještě častěji než v disharmonické funkci zde častěji nacházíme koktání. Jsi vůči ostatním lidem nejistý a obáváš se jejich soudu. Proto se orientuješ na jejich mínění a často neviš co chceš. nemáš přístup k tvé duši a jejím poselstvím a a ni důvěru ve své intuitivní síly. Když se pátá čakra nerozvíjí během života, nastátá celkové ztuhnutí. Tebou vymezený rámec bytí , uvnitř kterého trávíš život a vyjadčuješ svůj potencionál, je velmi úzký, jedinou realitu považuješ vnější svět.
Řeč těla: Stáhlo se mi hrdlo, Mám v krku knedlík, zadrhnutí hlasu, když se narazí na něco nepříjemného. Sklon k červenání. Lidé, kteří nechtějí přijmout nové myšlenky nebo nemají rádi změny, nosí oděvy těsně ke krku nebo mají vysoký límec, šátek, šálu. Do oblasti krční čakry patří také uši, lidé, kteří si dávají ruce přes uši, když něco povídáte, tím říkají mnoho o své neochotě naslouchat.
Nemoci těla: Astma, zvýšená činnost štítné žlázy, bolesti v krku, záněty krční mandlí, sluchové potíže, ušní šelesti, horní cesty trávicí soustavy, afty, zuby, mentální anorexie, roztoušená skleroźa.
Možnosti čištění čakry a jak jí harmonizovat
Možnosti čištění a aktivování třetí čakry
Možnosti čištění a aktivování druhé čakry
Možnosti čištění a aktivování základní čakry

Tělesná cvičení k odstranění blokád energie

27. prosince 2007 v 19:08 | jááá =) |  ..:Aura:..
Tělesná cvičení k odstranění blokád energie
1. cvičení Kontrakce první čakry
Kontrační cvičení k uvolnění blokované energie v čakrách pochází ze strarého indického vědění jogínských tradic. Při cvičeních je nejlepší ležet na zemi nebo sedět na podlaze s rovnou pátěří v lotosovém sedu nebo na patách. Zavřeme oči a zklidníme se. Náš nádech je klidný a uvolněný. Můžeme si při tom počítají od deseti do nuly, přitom při každém čísle klesá hloubka k dokonalému uvolnění.
Volně vydechneme a pak se pokusíme stáhnout co největší silou břicho dovnitř do spodní oblasti pánve. Nejprve tlačíme řitní a hýžďové svalstvo k sobě a vtahujeme ho dovnitř těla, jako bychom chtěli zabránit vyprázdnění střev. Pak podobným způsobem co nejvíce vtáhneme pohlavní orgány. Nakonec se pokusíme ještě podbřišek v oblasti pupku vtáhnout co nejvíce směrem k páteři. tento poslední krok cvičení podporuje obě příchozí kontrakce, protože konečník a pohlavní orgány jsou tak vtahovány zároveň dozadu a vzhůru.
Dosáhli jsme teď stavu maximální kontrakce břicha a pokusíme se ho několik vteřin udržet, než se znovu zcela uvolníme a vrátíme do výchozí situace. po několika vteřinách klidu provedeme tento cvik v jeho třech postupných krocích znovu a udržíme opět stažení v celé pánevní oblasti po několik vteřin - potom se opět uvolníme.
Celé cvičení pak uděláme ještě potřetí. Potom si dopřejeme několik minut odpočinku, přitom setrváme s naším vědomím v místech předchozí kontrakce. tento cvik uvolńuje především blokády v první a druhé čakře a povzbuzuje sílu kundalíní.vzniklý pocit energie nebo tepla je žádoucí a normální.
2.cvičení Kontakce bránice
Setrváme i nadále v našem uvolněném vnitřním stavu klidu a míru. Dech je klidný a pravidelný. S výdechem se nyní pokusíme vtáhnout bránici nahoru směrem k hrudníku. Přitom jsou zároveň orgány z horní části břicha tlačeny dozadu směrem k páteři. také toto silné stažení se pokusíme několik vteřin udržet. Pak se na několik vteřin uvolníme a opakujeme toto cvičení ještě dvakrát.
V následující chvíli klidu setrváme opět s naší pozorností ještě v této oblasti. Obvykle tady pociťujeme lehké až silné svědění nebo mravenčení. někdo poci´tuje teplo až horko. Tuto reakci vyvolává energetizování čakry solar-plexu. Část uvolnění energie při tom stoupá vzhůru ke čtvrté čakře, která se tímto cvičením také aktivuje. Rozšíří se pocit hluboké vntřní spokojenosti. Zůstaneme úplně uvolnění. po několika minutách klidu přejdeme ke třetímu cvičení.
3.cvičení Kontrakce krku
Při tomto cvičení nadechujeme nosem a zkoušíme z naší uvolnění polohy vtáhnout popř. stlačit zároveň týla bradu směrem k tělu. Přitom ramena tlačíme nahoru, takže se krk zkracuje. Toto napětí držíme několik vteřin, přičemž se kontrakce zkracuje na náš týl.Potom se opět zcela uvolníme. po několika vteřinách opakujeme celé cvičení a uvolnění ještě dvakrát.toto třetí cvičení uvolňuje energie zadržené v krční čakře a pročišťuje tento důležitý kanál, spojující hlavu a srdce. Když tudy energie protéká cítíme silní žhnutí v týlu a horní části ramen, doporovázené pocitem síly.
Po postupném provádění těchto tří cvičení se budete okamžitě cítit výrazně lépe. cvičení se provádí 2x denně ráno a večer.Sedmá čakra - Sahasrára - také korunní čakra, čakra temene hlavy

27. prosince 2007 v 19:07 | jááá =) |  ..:Aura:..

Sedmá čakra - Sahasrára - také korunní čakra, čakra temene hlavy

Barva: fialová, bílá, a zlatá
Základní princip: Čiré Bytí
Části těla: velký mozek
Žláza: šišinka mozková (epifýza) - vlivy nejsou jednoznačné. S největší pravděpodobností působí na celý organismus.
Vyživuje: mozkové žlázy
Úloha a funkce sedmé čakry
Sedmá čakra je sídlem nejvyšší dokonalosti v člověku. Podobně jako jsou obsaženy v bílé barvě všechny barvy, obsahuje nejvyšší čakra všechny energie nižších center. Sedmá čakra je výchozím bodem pro projevy energií všech ostatních čaker. Je to místo odkud začala naše cesta životem, sem se vrátíme na konci našeho vývoje. Naše osobní pole energií splývá s polem energií Universa. Co jsme zprvu chápali intelektem a později intuicí, je nám nyní zcela jasné. Rozvíjením sedmé čakry se také uvolńují poslední blokády v ostatních čakrách a jejich energie začínají kmitat na nejvyšších pro ně možných frekvencích.
Harmonická funkce
V sedmé čakře nedochází k blokádám ve vlasním slova smyslu, může být pouze méně či více vyvinuta. Když se začíná korunní čakra otevírat, budeš zažívat stále častěji okamžiky, při kterých bude mizet oddělenost tvého vnitřního bytí a vnějšího života. Tvé vědomí bude dokonale ztišené a široké a v tomto klidu zažiješ svou vlastní podstatu jako všudypřítomné bytí. S postupným rozvíjením sedmé čakry nastanou tyto okamžiky stále častěji a poté přejdou v trvalou skutečnost.
Projevy uzavřené sedmé čakry
Bez otevření sedmé čakry budeš mít stále pocit oddělenosti od plnosti bytí, stále nebudeš zcela zbaven/a pocitu strachu. Tímto strachem se bude udržovat poslední zbytek blokád v tvých čakrách. Nemohou se rozvinout do celé své šíře svých možností, jednotlivé energie nevybrují v plném souladu a tím ani v harmonii se sebou navzájem.
Řeč těla: Naprosté zoufalství člověk vyjadřuje tím, že si položí ruce na temeno. Cítí, že mu chybí spojení se životem a je ztracen. tito lidé potřebují milující vedení, které by jim pomohlo světlo znovu získat. Lásku, lásku, lásku!!!
Nemoci spojené s korunní čakrou:
Deprese, parkinsonova nemoc, schizofrenie, epilepsie, senilní demence
Možnosti čištění a aktivování sedmé čakry
Šířka a neohraničenost, blízkost nebe a uvolnění se od událostí tvého osobního života.
Účinky zvuků: hudbou korunní čakry je ticho. V tichu je celá naše bytost vyjimečně bdělá a vnímavá. Vhodná je, ale každá hudba, která navozuje příjemnou atmosféru.
Účinky barev: korunní čakru rozšiřují a otevírají fialová a bílá
Účinky drahokamů
Ametyst - dává živý klid, ve kterém zanikají všechny strachy a disharmonie, budí důvěru a odevzdanost vůči silám Universa. Podporuje meditaci a inpiraci..
Křišťál - vede člověka k celistvosti, která v sobě harmonicky sjednocuje pestrou mnohovárnost života. Přináší jasnost a světlo ducha i duši, podporuje duchovní poznání. Pomáhá duši splynout s duší Universa. Uvolňuje blokády a dává novou energii.
Účinky vůní:
Kadidlo - jeho vůně povznáší ducha i duši a čistí atmosféru. Nechává zapomenout na kždodennost, prohlubuje schopnost víry.
Lotos - vůně lotosu vede vnímavou a připravenou duši na cestu k jednotě s Bohem.
Olej - přírodní éterický olej . směs proti stresu

Šestá čakra - Adžňa, čakra čela, také nazývaná třetí oko, oko moudrosti, vnitřní oko nebo příkazová čakra

27. prosince 2007 v 19:04 | jááá =) |  ..:Aura:..
Šestá čakra - Adžňa, čakra čela, také nazývaná třetí oko, oko moudrosti, vnitřní oko nebo příkazová čakra
Barva. indigově modrá, také žlutá a fialová
Smyslová funkce: všechny smysly, také nadsmyslové vnímámí
Základní princip: poznání bytí
Části těla: obličej, oči, uši, dutiny, centrální nervový systém, malý mozek
Žláza: podvěsek mozkový (hypofýza) - svojí činností ovládá funkci všech ostatních žláz. Zajišťuje harmonickou souhru všech žláz.
Vyživuje: orgány hlavy, kromě toho toho je spojena s meridiány močového měchýře a střevního traktu
Úkol a funkce šesté čakry
Šestou čakrou se dovršuje vědomé vnímání bytí. Je to sídlo vyšších duchovních sil, intelektuálních schopností rozlišování, paměti, vůle. Na tělesné rovině nejvyšší řídící centrum centrálního nervového systému. Vlastní barva je indigově modrá, žlutá, fialová, tyto barvy poukazují na rozdílné funkce na různých úrovních vědomí.
Každé realizace v našem životě předcházejí myšlenky a představy, které mohou vycházet buď z podvědomých emočních vzorů, nebo může být jejich zdrojem poznání skutečnosti.
Šestá čakra je v našem životě sídlem uvědomovacích procesů, můžeme tak vytvářet nové reality a staré rušit. Obvykle však probíhá proces automaticky, většina myšlenek, které určují náš život, je ovládána našimi zafixovanými emočními reakcemi a je programována našimi i cizími soudy a předsudky. a tak je často náš duch, sluhou emocemi nabitých myšlenek, které nás mohou částečně ovládat. Vývojem a postupným otevíráním našeho vědomí můžeme tento proces stále více ovládat.
Harmonická funkce
Čakra funguje harmonicky i když není zcela otevřená. Projevuje se to v bystrém rozumu a duševních schopnostech. Znakem částečně otevřené harmonicky fungující čakry může být jak komplexní pohled na určité vědecké bádání, tak poznání hlubokých fylozofických pravd. Pravděpodobně máš také dobře vyvinutu schopnost vizualizace a chápeš mnohé souvisloti intuitivně. Tvůj duch je soustředěný a otevřený mystickým pravdám. Možná někdy pozoruješ, že se tvoje myšlenky a představy spontálně uskutečnují.
Disharmonická funkce
Nejčastejší projev této čakry je zatížení hlavy. Jsi člověk, který žije výlučně svým intelektem a rozumem. Tím, že se pokoušíš řídit rozumem, platí pro tebe jen takové pravdy, které zprostředkovává tvé racionální myšlení. Tvé intelektuální schopnosti jsou možná opravdu výrazné a máš dar bystře analyzovat, avšak chybí ti celkový pohled a schopnost integrace do kosmické sounáležitosti.
Platí jen to, co je rozumem pochopitelné a vědeckými metodami ověřitelné a dokazatelné. Vnitřní duchovní poznání odmítáš jako nevědecké a nerealistické. Mezi projevy disharmonické čakry spadají také pokusy jak působit na druhé lidi za účelem demostrace, vlastní moci nebo uspokojení vlastních myšlenek. V takovém případě bývá ještě obvykle porušena čakra solar-plexu a málo rozvinutá čakra srdce a čakra temene hlavy.
Další účinek špatně vedené energie v šesté čakře se projeví, je-li narušena první čakra a ostatní čakry jsou zablokované. Pak se může stát, že máš sice přístup k rovinám vnímání, ale nerozeznáš však opravdový význam vnímaných obrazů a informací.
Nedostatečná funkce Je-li tok energie šestou čakrou výrazně omezen, je pro tebe jedinou opravdovou skutečností vnější viditelný svět. Tvůj život zaručují materiální přání, tělesné potřeby a neovladatelné emoce. Duchovní diskuze jsou pro tebe namáhavé a neužitečné. Duchovní pravdy odmítáš pouze jako doměnky anebo nesmysly bez praktického významu. Tvé myšlení se orientuje podle předvládajícího mínění ve společnosti. V náročných situacích pak lehce ztrácíš hlavu. Možná býváš také zapomětlivý/á. Poruchy zraku, které bývají s nedostatečnou funkcí čakry spojeny, jsou upozorněním, aby ses díval/a více dovnitř a poznal/a i ty oblasti, které jsou pod viditelným povrchem.
Řeč těla: obvyklým znamením, že je někdo citlivý na to, aby se viděl takový, jaký doopravdy je, jsou černé brýle, vlasy spadající přes oči zakrývající si oči rukama. v podstatě se lidé ukrývají, protže jsou přesvědčeni, že ve vnějším světě nejde dosáhnout harmonie.tito lidé jsou citlivý na kritiku, když se k nim přiblížíte. Vyhýbají se očnímu kontaktu, dívají se do země. Potřebují být ujištěni, že je s nimi vše v pořádku a že se nemusí dále schovávat, že je máte rádi.
Nemoci spojené střetím okem:
Tlakové bolesti hlavy, migréna, problémy s viděním, krátkozrakost, dalekozrakost, zelený zákal, skvrny v zorném poli oka, zánět horních cest dýchacích a potíže s dutinami, výtok z nosu, zánět vedlejších nosních dutin
Účinky přírody: šestou čakru stimuluje pozorování temně modré noční oblohy plné hvězd. Tento zážitek otevírá ducha pro nekonečnou šířku a hloubku projeveného Stvoření.
Účinky zvuků: všechny zvuky, které otevírají a zklidňují tvého ducha a vyvolávají obrazy nebo pocity kosmické hloubky jsou vhodné k harmonizaci a oživení šesté čakry. např. skladba v hudbě New age. Tímto způsobem také působí některá klasická díla např. J.S. Bach.
Účinky barev : otevření a vyjasnění šesté čakry prohlubuje temně modrá barva (indigo). Dává vnitřní klid, jasnost, a hloubku, posiluje a uzdravuje smysly a otevírá je jemnějším úrovním vnímání.
Účinky drahokamů
Lapis lazuli - dává hloubkovou radost ze zázraku života a vesmíru. Zprostředkovává duši zážitek z kosmu a otvírá ji věčnému životu. Vede tvého ducha do nita, umocňuje jeho sílu a pomáhá k poznání vyšších souvislostí.
Indigově modrý safír - otvírá ducha kosmickému vědění a věčným pravdám.Přináší hledající duši jasno na duchovní cestě.
Sodalit - rozjasňuje rozum, vede ho k hlubokým myšlenkám. Dává mírnost a posiluje nervy. Pomáhá odstraňovat zavedené způsoby myšlení. Dává důvěru a sílu zastávat vlastní názory a přináší ideje a poznatky do běžného života.
Účinky vůní:
Máta peprnná - osvěžující vůně máty uvolňuje blokády v oblasti šesté čakry a pomáhá při odstraňování starých omezených myšlenkových struktur. Posiluje sílu koncentrace.
Jasmín - jemnou květinovou vůní jasmínu se otvírá náš duch obrazům a vizím, které v sobě nesou poselství hlubších pravd. Vibrace jasmínové vůně zjemňují vnímání a spojují energie šesté čakry s energiemi čakry srdce.
Olej a jeho použití. Směs proti stresu - opřírodní éterický olej